Create an Account

Already have account?

Forgot Your Password ?

Home / Questions / Mary sells lemonade for $0.50 per cup. She buys her cups for $0.02 each, and it costs her $0.09 to m

Mary sells lemonade for $0.50 per cup. She buys her cups for $0.02 each, and it costs her $0.09 to m

Mary sells lemonade for $0.50 per cup. She buys her cups for $0.02 each, and it costs her $0.09 to make each cup of lemonade. Write an expression that represents the amount of money Mary will earn from selling n cups of lemonade?

Mar 31 2020 View more View Less

Answer (Solved)

question Subscribe To Get Solution

Related Questions